Чому «гуглити» симптоми захворювання в інтернеті – шкідливо для здоров’я?
- On 10.09.2021
«У мене болить живіт! За ознаками, які я знайшов в інтернеті, це виразка!» Чи доводилось Вам чути таке від знайомих чи рідних, або ж, можливо, і Ви самі часом шукаєте інформацію про захворювання в мережі? Для людей, які самостійно ставлять собі діагнози, базуючись на даних з мережі, існує спеціальний термін – кіберхондрія.
Чому це небезпечно? Перш за все, ніхто не може гарантувати вам достовірність знайденої інформації. До того ж, людина схильна упереджено ставитись до власного самопочуття. Через тривожність під час самодіагностування та неповноту інформації ви можете неправильно трактувати певні симптоми.
В інтернеті перераховані всі можливі причини всіх можливих захворювань. Але під час діагностики фахівець бере до уваги вік, стать, історію хвороби, результати аналізів, кількість і якісний вияв симптомів. Тобто аналізує дані, ґрунтуючись на сукупності факторів, про які ми під час самодіагностики можемо забути.
Головні ознаки кіберхондріі:
- перебільшення симптомів;
- страх перед уявною хворобою;
- схильність до самодіагностики без консультації з лікарем;
- упевненість в наявності хвороби після прочитання статей;
- захоплення онлайн-тестами;
- емоційне виснаження після пошуку інформації в інтернеті;
- постійний пошук інформації про хвороби;
- недовіра до медицини або часта зміна лікарів;
- переконання, що здорова людина завжди почувається бездоганно;
- нав’язливе спостереження за станом організму.
Лікарі наполегливо радять пацієнтам не займатись «встановленням діагнозів» та у разі занепокоєння станом здоров’я одразу звертатися до фахівців. У КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Ви можете записатися на прийом до будь-якого лікаря. Зробити це можна у системі Medics: https://medics.ua/users#!?location_id=353&search&open&clinic_id=555. Будьте здорові!
0 Comments