Домедична допомога у разі опіків, укусів змій та павуків

Домедична допомога у разі опіків, укусів змій та павуків

Домедична допомога у разі опіків, укусів змій та павуків

  • On 24.06.2022

Стартував сезон відпочинку на природі. Однак, у лісі чи на березі річки може спіткати халепа у вигляді укусів змій чи павуків, а також опіків. Із цим пов’язано чимало міфів із “народної медицини”, які можуть лише нашкодити. Отож, запам’ятайте кілька головних правил:

У разі укусу змії не можна накладати джгут. Це небезпечно. Достатньо знерухомити частину тіла із місцем укусу. Справа у тому, що під час руху скорочуються м’язи й покращується кровопостачання, а відтак зміїна отрута може швидко розповсюдитися кровотоком. Зверху, для звуження судин, до місця укусу можна прикласти щось холодне — щоб запобігти швидкому всмоктуванню отрути.

Місце укусу павука не можна обпалювати вогнем (сірниками чи запальничкою). Це небезпечно, адже так можна отримати опік, і безкорисно. Адже після укусу отрута опиняється під шкірою, а не на поверхні.

Місце опіку не можна змащувати сметаною чи олією з сіллю. Якщо наявний термічний опік незначної площі, то треба поливати цю ділянку протягом 10-15 хв водою кімнатної температури або ж занурити у воду. Якщо опікова поверхня занадто велика, є пухирі або шкіра, що злізла, займає площу понад 20%, поливати водою не треба, бо це може призвести до переохолодження тіла

.

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *