“Хвороба ХХІ століття”: як розпізнати алергію?
- On 08.04.2024
Період цвітіння дерев – надзвичайно красива пора року, однак вона може стати проблемною для людей, схильних до проявів алергій.
Прик-тест (алергопроба) – це високочутливий, безпечний для пацієнта і швидкий спосіб діагностики алергії, шляхом нанесення на шкіру різних алергенів. Під час тесту використовують спеціальні прик-ланцети – одноразові пластикові палички з маленьким загостренням, котрі не проколють шкіру, а проникають тільки в поверхневий шар на глибину 1 мм. Друга складова прик-тестів – це екстракти алергенів (пилок рослин, їжа тощо).
Крапля алергену за допомогою ланцета потрапляє в поверхневий шар шкіри, де контактує з імунними клітинами. При наявності алергії виникає яскрава місцева реакція у вигляді папули, почервоніння, як після укусу комара.
Показанням до тестування може бути поява симптомів алергії – сльозотечі, кашлю, свербіння, нежиті без діагностованої причини.
Дізнатися, чи маєте Ви алергію та який збудник її викликає, допоможе лікар-алерголог. Після консультації фахівець визначить, на що потрібно робити проби, та час, коли їх робити. Наприклад, у сезон цвітіння рослин проб з пилковими алергенами на шкірі не проводять.
Також протипоказаннями для проведення алергопроб є прийом антигістамінних та ще деяких груп препаратів. Прик-тести не використовують у людей з важкими захворюваннями шкіри, наприклад, екземою або псоріазом з ураженням великих ділянок шкіри. Сильний дермографізм також може вплинути на результат.
Проконсультуватися щодо проявів алергії та пройти прик-тест можна у поліклініках КП «Хмельницький лікувально-діагностичний центр» (ПОЛІЩУК Людмила Олександрівна, поліклініка №4 та ВОРОНЦОВА Оксана Сергіївна, поліклініка №2). Запис – у системі Medics.
0 Comments