Як зберегти здоров’я кишківника

Як зберегти здоров’я кишківника

Як зберегти здоров’я кишківника

  • On 16.08.2021

Багато людей скаржаться на проблеми з кишківником. Нерегулярне харчування, їжа «на ходу», стреси, сидячий спосіб життя — всі ці фактори можуть бути причиною дискомфорту в шлунково-кишковому тракті, які рано чи пізно призведуть до серйозних проблем, розповідає лікар-гастроентеролог КП «ХМЛДЦ» ГАЄВСЬКА Ірина Віталіївна.

Хоча й наш організм здатен самостійно захищатися та протидіяти різним подразникам та негативним чинникам, і шлунково-кишковий тракт — не виняток, проте якщо вплив негативних факторів регулярний та об’ємний, компенсувати ці дефекти у захисті стає дуже важко. А це, у свою чергу, призводить до вже серйозних органічних змін та є причиною змін імунітету.

Для того, щоб запобігти або знівелювати вже існуючі порушення у роботі кишківника, важливо пройти 4 кроки:

1️⃣ Усунення патогенів

Першим кроком має стати зменшення кількості стресових реакцій, на скільки це можливо; відмовтеся від вживання алкоголю та тютюну, виключіть неконтрольоване вживання антибактеріальних засобів та використання антисептичних засобів. Окремо треба звернути увагу на те, що велика кількість отруйних речовин «ховається» у всьому смачненькому та тому, що гарно виглядає.

2️⃣ Корисна заміна

Корисно виробити харчову звичку уникати компонентів, які негативно впливають на здоров’я травної системи («швидкі» вуглеводи, цукор, трансжири тощо). Натомість, вживайте більше продуктів, важливих для кишкового здоров’я.

Продукти, які корисні для оздоровлення кишківника:-кисломолочні: йогурт з натуральними живими бактеріями, кефір, ряжанка, квасне молоко, ферментовані сири, білі сири; квашення – капуста, огірки, яблука та інше; цільнозерновий хліб на заквасці; артишок.

Продукти, які борються із запаленням: куркума, розмарин, часник, оливкова олія першого віджиму, продукти зі вмістом клітковини (овочі, фрукти, горіхи),омега-3 жирні кислоти.

3️⃣ Більше пребіотиків

Пребіотики – це поживні речовини , що стимулюють ріст популяції здорових бактерій кишківника та є їх їжею. Наприклад, біфідобактерії попереджують запалення. Пребіотики можуть бути особливо корисними для людей з ожирінням, адже вони знижують рівні інсуліну та холестерину, зменшуючи ризик серцевої хвороби та діабету. Пребіотики вживають у вигляді дієтичних добавок, але їх можна отримати і з продуктів харчування, таких як вівсянка, кукурудза, пшеничні висівки,спаржа, банани, часник, цибуля-порей, корінь цикорію чи топінамбур.

4️⃣ Відновлення слизової

Регенерація кишкової слизової можлива за підтримки певних сполук і трав.Серед них: алое вера,дегліціррізінат солодки,корінь алтеї лікарської,омега-3 жирні кислоти,рослинні поліфеноли (кверцетин, мірицетін, куркумін),вітамін D,мінерал цинк (Zn).

Якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль у животі, або бажаєте проконсультуватися із фахівцем, як підтримувати здоров’я ЖКТ, зверніться до лікарів КП «ХМЛДЦ».

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *