25 травня — Всесвітній день щитовидної залози

25 травня — Всесвітній день щитовидної залози

25 травня — Всесвітній день щитовидної залози

  • On 25.05.2024

Щитоподібна залоза – ендокринний орган на передній поверхні шиї, що відповідає за вироблення гормонів тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для функціонування майже всіх органів і систем людини. Залежно від порушення роботи залоза може виділяти надмірну чи замалу кількість гормонів.

Ознаками проблем зі щитоподібною можуть бути такі симптоми:

👉втрата маса тіла;

👉 дискомфорт у області шиї;

👉 зміни серцевого ритму;

👉 перепади настрою.

👉 у жінок можуть бути порушення менструального циклу, невиношування вагітності.

Щоб щитоподібна залоза функціонувала належним чином, потрібно споживати необхідну кількість йоду. Вона залежить від віку – для дорослих норма йоду становить 150 мкг* (*1 мкг – одна мільйонна частина грама), для жінок під час вагітності та у період лактації – 200 мкг, для дітей 0–6 років – 90 мкг; для дітей 6 років – 100 мкг, дітей 7–10 років – 120 мкг; 11–17 років – 150 мкг.

Щоб уникнути йододефіциту, варто додати в раціон овочі: картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат; фрукти: банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурму; яйця, молоко, яловичину тощо.

Також періодично слідкуйте за станом щитоподібної залози – для цього звертайтеся до свого сімейного лікаря. За потреби – він направить вас до лікаря-ендокринолога. Записатися на прийом ендокринолога у поліклініках КП “Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр” можна у системі Medics.

Про поширені захворювання щитоподібної залози, особливо в теплу пору року, що їх провокує та як запобігти хворобам — в ефірі телеканалу «Місто» розповіла лікар-ендокринолог поліклініки №2 КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Софія БІЛА.

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *