![25 травня — Всесвітній день щитовидної залози](https://khmldc.khm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/1556864651-722x340.jpg)
25 травня — Всесвітній день щитовидної залози
- On 25.05.2024
Щитоподібна залоза – ендокринний орган на передній поверхні шиї, що відповідає за вироблення гормонів тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для функціонування майже всіх органів і систем людини. Залежно від порушення роботи залоза може виділяти надмірну чи замалу кількість гормонів.
![](https://khmldc.khm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/441492254_1009090710900074_5028994653822145788_n-1024x736.jpg)
Ознаками проблем зі щитоподібною можуть бути такі симптоми:
дискомфорт у області шиї;
зміни серцевого ритму;
перепади настрою.
у жінок можуть бути порушення менструального циклу, невиношування вагітності.
Щоб щитоподібна залоза функціонувала належним чином, потрібно споживати необхідну кількість йоду. Вона залежить від віку – для дорослих норма йоду становить 150 мкг* (*1 мкг – одна мільйонна частина грама), для жінок під час вагітності та у період лактації – 200 мкг, для дітей 0–6 років – 90 мкг; для дітей 6 років – 100 мкг, дітей 7–10 років – 120 мкг; 11–17 років – 150 мкг.
Щоб уникнути йододефіциту, варто додати в раціон овочі: картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат; фрукти: банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурму; яйця, молоко, яловичину тощо.
![](https://khmldc.khm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/444489682_1009090694233409_4530056365979951587_n-1024x806.jpg)
Також періодично слідкуйте за станом щитоподібної залози – для цього звертайтеся до свого сімейного лікаря. За потреби – він направить вас до лікаря-ендокринолога. Записатися на прийом ендокринолога у поліклініках КП “Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр” можна у системі Medics.
Про поширені захворювання щитоподібної залози, особливо в теплу пору року, що їх провокує та як запобігти хворобам — в ефірі телеканалу «Місто» розповіла лікар-ендокринолог поліклініки №2 КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Софія БІЛА.
0 Comments