Народні методи боротьби з високим тиском: чим вони небезпечні?

Народні методи боротьби з високим тиском: чим вони небезпечні?

Народні методи боротьби з високим тиском: чим вони небезпечні?

  • On 27.05.2022

Артеріальна гіпертензія (або гіпертонія, гіпертонічна хвороба, АГ) – це стан, за якого кров надмірно тисне на стінки артерій зсередини. Це може підвищити ризик пошкодження серця та кровоносних судин у мозку, нирках та інших органах. Гіпертонія – одна з основних причин передчасної смертності у всьому світі.

Один із популярних народних засобів «боротьби» з підвищеним кров’яним тиском є часник. За словами його прихильників, часник стимулює вироблення оксиду азоту та сірководню, що розслабляє кровоносні судини, а речовина аліцин, яка міститься в цій рослині, має знизити рівень «поганого» холестерину. Однак досягти цього буде вкрай важко, адже для цього потрібно буде з’їсти 30 головок часнику за раз. Дійсно, є препарати на основі часнику, які мають достатню концентрацію аліцину, однак вживати їх слід суто за рекомендаціями лікаря.

Серед народних рецептів зустрічається і суміш часнику, лимону та меду. Нібито цей рецепт, яким користуються тибетські монахи (як нам повідомляють на різних ресурсах), допомагає очистити судини, що призведе до нормалізації кров’яного тиску. Шкоди від такої суміші не буде (якщо ви не маєте проблем з рівнем цукру), проте дієвість – сумнівна. Але це точно забере дорогоцінний час у боротьбі з хворобою.

Часто гіпертоніки вдаються до «лікування» содою. Прихильники народної медицини вважають, що содовий розчин «звільняє» судини від холестеринових бляшок. Однак, харчова сода не здатна це зробити. Навпаки, через неконтрольоване вживання соди може погіршуватися загальне самопочуття та підвищуватись артеріальний тиск (до складу соди входить натрій, який і підвищує тиск).

Дехто пропонує «лікуватися» настоянками, як-то з бузку. Однак це вкрай небезпечно, оскільки може виникнути алергічна реакція на компоненти. До того ж певні складники взагалі містять отруйні речовини (той же бузок).

Аби не нашкодити власному здоров’ю та не давати хворобі прогресувати, слід звернутися до лікаря, який підбере вам спеціальне лікування, включно з конкретними лікарськими засобами, які мають доведену дію. Крім того, варто переглянути ваш спосіб життя: більше рухатися, зменшити вживання солі та шкідливої їжі, відмовитися від куріння та алкоголю, зменшити рівень психоемоційних навантажень та нормалізувати сон.

Не призначайте собі лікування самостійно, знайшовши чудодійні рецепти в інтернеті, або ж за порадою рідних та друзів, які не мають фахової освіти та досвіду лікування серцево-судинних захворювань. Харчові добавки, магнітні браслети та диски, енергетичні практики не замінять лікування.

*за інформацією МОЗ України

 1

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *