Що варто знати про «синдром білого халата»

Що варто знати про «синдром білого халата»

Що варто знати про «синдром білого халата»

  • On 14.11.2022

Часто пацієнти, готуючись до відвідин лікаря, відчувають певне емоційне напруження. Адже ми звертаємося до людей у білих халатах, коли маємо ті чи інші проблеми зі здоров’ям, тож, фактично, медичні установи викликають у нас асоціації із погіршенням самопочуття і неприємними процедурами.

І якщо у більшості пацієнтів такий напружений емоційний стан минає і суттєво не впливає на самопочуття, то є люди, які страждають на так званий «синдром білого халата». Це явище, коли показники при вимірюванні тиску перевищують 140/90 мм рт. ст. тільки в медичному середовищі, у той час як вдома людина таких симптомів не відчуває.  

Крім особливостей стрибка артеріального тиску виникнення страху супроводжується наступними симптомами:

  • Тремор рук і ніг.
  • Блідість шкіри.
  • Прискорене серцебиття.

Попри те, що синдром має психогенну основу, проявляється він через порушення роботи серця і судин. Тому в такій ситуації бажано звернутися до кардіолога або психотерапевта. Важливо знайти лікаря, якому ви зможете довіряти.

 Пам’ятайте, що для дорослої здорової людини оптимальним є АТ нижче ніж 120/80 мм рт.ст. Запрошуємо до Хмельницького лікувально-діагностичного центру, якщо ви маєте певні скарги на здоров’я. Наші фахівці допоможуть виявити причину погіршеного самопочуття та здолати страх перед лікарями.

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *