4 червня – Всесвітній день боротьби з карієсом

4 червня – Всесвітній день боротьби з карієсом

4 червня – Всесвітній день боротьби з карієсом

  • On 04.06.2024

Карієс – це прогресивне захворювання зубів, яке виникає через демінералізацію кісткових тканин. Це бактеріальна інфекція порожнини рота, яка виникає внаслідок дії внутрішніх чи зовнішніх чинників.

Після прийому їжі в ротовій порожнині, зокрема на поверхні зубів, а також у щілинах між ними залишаються рештки, які бродять та гниють. Органічні кислоти та різноманітні організми, що утворюються в результаті цих процесів, здійснюють негативний вплив на зуб. Щоразу вживаючи цукор та продукти з його вмістом, ми наражаємо свої зуби на небезпеку де мінералізації. Виявляється, що з вуглеводів, зокрема з солодощів, продукуються кислоти, які є агресивними у відношенні до емалі.

Карієс є одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Він вражає емаль і дентин зуба. За даними ВООЗ, у всьому світі карієс зустрічається у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих.

Пам’ятайте просте правило: чисті зуби не хворіють! Проконсультуватися щодо належної гігієни зубів можна зі стоматологами-терапевтами поліклініки №6 КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр». Запис на прийом – у додатку або системі Medics.

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *