Здорове харчування – запорука здоров’я!

Здорове харчування – запорука здоров’я!

  • On 05.08.2021

Аби покращити якість свого життя, не потрібно «заглиблюватись у медицину» та штудіювати стоси наукової літератури. Достатньо запам’ятати основні принципи здорового раціону. Адже саме від того, як ми харчуємося, головним чином залежить наше здоров’я.

Щоб почати харчуватись правильно, важливо усвідомити, що нездорова їжа дійсно руйнує здоров’я та загрожує життю. Найперше слід відмовитись від покупки готових продуктів на користь свіжих овочів, м’яса та риби. Перероблені продукти зазвичай містять шкідливі домішки, велику кількість солі та цукру. Під час приготування страв варто надати перевагу запіканню та варінню, а не смаженню, або ж використовувати мінімум олії. Жирне та червоне м’ясо варто замінювати більш пісними варіантами, наприклад, курятиною, рибою чи бобовими.

Важливо ввести у раціон більше овочів. Вони можуть стати не лише салатом, але й гарніром чи основною стравою. Фрукти, горіхи та сухофрукти стануть чудовою альтернативою некорисних перекусів – печива і солодощів.

Купуючи готові продукти, перевіряйте їхній склад. Якщо цукор стоїть на початку переліку або в списку наявний гідрогенізований жир, краще відмовитись від товару.

Перехід на здорове харчування буде легшим та приємнішим, якщо ініціативу підтримає вся сім’я. Тоді у домі не буде шкідливих продуктів, а збалансований раціон стане звичним і традиційним.

Про головні правила здорового харчування та про те, споживання яких продуктів слід якщо не виключити, то особливо пильно контролювати, розповіла ПРИЙМАК Алла Леонардівна, лікар-дієтолог  (Поліклініка №1 КП «ХМЛДЦ»).

 

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *